درباره ما

صاحب نماد ، مدیر و مالک سایت الیجه ، آقای مهندس آرمین بوالحسنی می باشد.

مجموعه الیجه از زیر مجموعه شرکت پل رنگین سمنان می باشد که مستقل از شرکت پل رنگین ، توسط مهندس آرمین بوالحسنی مدیریت می گردد. شناسه ملی شرکت پل رنگین سمنان برابرست با 10102437853 . دفتر مرکزی شرکت پل رنگین سمنان : تهران ، جمال آباد ، کوچه صنوبر ، خیابان شهید پیروز شفیعی ، پلاک 16 ، طبقه همکف. ( امکان مراجعه حضوری برای عزیزان متقاضی و همکار وجود ندارد )  آقای مهندس آرمین بوالحسنی یکی از سهامداران شرکت پل رنگین سمنان می باشد.

نحوه و نوع فعالیت الیجه

نحوه و نوع فعالیت الیجه : مجموعه الیجه برای تولید قالی با نقشه اصیل ایرانی و رنگرزی گیاهی بوجود آمده است. روش کار الیجه به این صورت می باشد : نقشه و مصالح قالی بافی را به متقاضی ( قالی باف ) بفروش می رساند ، و قالی بافته شده را از وی خریداری می نماید. متقاضی به کمک الیجه می تواند نقشه قالی ، مصالح قالی ، ملزومات بافت قالی و دارقالی بافی به صورت اقساط تهیه و همکاری خود را با مجموعه الیجه آغاز نماید. الیجه هیچ ضمانتی در خرید قالی بافته شده ندارد. اما قالی بافته شده باید به الیجه فروخته شود. و عدم خرید قالی توسط الیجه تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که ، قالی بافته شده ، کیفیت بافت لازم را نداشته باشد.

معرفی اهداف

در روزگاری هستیم که به داشته های فرهنگی ومیراث خود کمتر بها می دهیم. متاسفانه برای گذراندن ایام از تجربیات و اندوخته های بجا مانده از نیاکان خود ، کمتر بهره مند می شویم. براستی می توان ایران را غنی ترین تمدن بشری دانست ( قدیمی ترین تمدن و کشور دنیا ). قالی ( فرش دستباف )  را می توان جلوه گر تمدن ، گویای نحوه ی زندگی ، طرزتفکر ، رسوم و آئین و در یک کلام آئینه تمدن ساکنان فلات ایران می باشد. قالی یکی از شناسنامه های ما ایرانیان می باشد. شاید اصلی ترین شناسنامه  که مردم جهان ما را به آن می شناسند.

در سال های اخیر شاهد رکود تولید قالی درکشور عزیزمان هستیم. متاسفانه کجروی هایی نیز مشاهده می شود ،که قابل تحلیل و بررسی می باشد. مقدار کم تولید و کم فروغی تولیدات دلایلی دارد که بعضی میراث تصمیمات غلط در چند دهه پیش است و بعضی در اختیار ما نبوده و تعدادی به سبب عدم آینده نگری بوجود آمده و خواهد آمد.

زمان آن رسیده که کشتی طوفان زده قالی ایران را سر و سامانی بدهیم ، و دوباره با آن به کسب افتخار ، عزت ، و درآمد مشغول شویم و از همه مهم تر قالیبان را به پشت دارهای قالی برگردانیم.

سایت الیجه بر آن شده است در این سامان دهی نقشی داشته باشد، هر چند بسیار اندک. در همین راستا برای خود اهداف اصلی را مشخص کرده ایم که تمام اهداف از یک منشأ ،نشأت می گیرد و آن سودبردن در نتیجه سودرسانی است.

اگر اقتصاد و درآمدزایی را از قالی بافی حذف کنیم ، بی شک بُعد بسیار حیاتی را از آن حذف کرده ایم. در بیان بهتر تمامی صنایع دستی قدیمی تا زمانی دوام آوردندکه برای تولید کنندگان خود درآمدزایی داشتند، و مشتریان آن محصول را بعنوان کالای مصرفی خریداری می کردند.که البته در بیشتر موارد جنبه هنری نیز داشته است.

مهم ترین و اصلی ترین هدف ما ؛ سود بردن در اثر سودرسانی می باشد.

وجه تمایز الیجه

منحصر به فرد بودن از لازمه های سود سرشار در تولید قالی است. و این بدان معناست که هر بافنده دارای نقشه خاص خود باشد و تا زمانی که قالی آن نقشه را تولید نماید، نقشه در انحصار وی باقی بماند.

رنگرزی گیاهی که یکی از اصلی ترین ارکان تولید قالی های پرسود می باشد ، در تمامی محصولات سایت الیجه ارئه می گردد.

همچنین مصالح مرغوب (پشم ، ابریشم و ….) ، دارقالی و ملزومات بافت استاندارد در اختیار متقاضیان قرار دارد.

امید است تلاش الیجه سبب شود سهم کوچکی از بازار را دراختیار بگیرد و در سامان دهی بافت قالی سهمی داشته باشد.

معرفی کارگروه های فنی الیجه

سایت الیجه توسط سه مجموعه پشتیبانی می گردد. کارگروه طراحی ، کارگاه رنگرزی و مدیریت فضای مجازی (سایت و …).

کارگروه طراحی یکی از بهترین ها  در سطح کشور می باشند.دانش ، سابقه درخشان ، تجربه فوق العاده، و بکار گیری نیروی جوان سبب شده توانایی های کم نظیری را کسب نماینم. این توانایی کارگروه طراحی را قادر ساخته در احیاء نقشه های قدیمی بتوانند بروز رسانی نیز داشته باشند. و بدون از بین بردن ماهیت و اصالت اولیه طرح، آن را با سلیقه بازار تطبیق دهند. کارگاه رنگرزی گیاهی که با بکار گیری نیروی جوان و دانش روز ، خود را مقید کرده ، تنها رنگرزی گیاهی انجام دهد. همچنین کارگروه مدیریت فضای مجازی (سایت و …) جوان و جویای نام بوده ، تمام همت خود در راستای خدمت رسانی بهتر نهاده است.

توافق حاصل بین این سه گروه از بهمن ماه سال نود و شش رقم خورده و بر آن شدند که شرایطی را فراهم بیاورند که منافع تولیدکنندگان و بافندگان را در اولویت قرار داده و در حفظ آن کوشا باشند. بنحوی که متقاضیان در اثر گرفتن خدمات و محصولات از سایت الیجه و همچنین همت خودشان به سود سرشار قالی بافی دست یابند.