خدمات

خدمات و اهداف در سایت الیجه

قالی و اهداف الیجه

قالی و اهداف الیجه در این برگه شرح داده شده است. هدف اصلی که مدیران سایت الیجه به دنبال آن هستند فراهم کردن امکاناتی که متقاضیان محترم سایت به کمک آن و با مهارت قالی بافی خود بتوانند بدون ترک ، منزل شغل و کسب درآمد داشته باشند. سایت الیجه درگاهی است به جهت معرفی نحوه همکاری در تولید قالی ( فرش دستباف ) و ارائه خدمات هرچه بهتر به قالیبافان. سایت الیجه جهت تولید قالی ( فرش دستباف ) از مدل ؛ فروش نقشه و مصالح ( نخ و نقشه ) به بافنده و خرید قالی ( فرش دستباف ) تولید شده از همان نقشه و مصالح از بافنده ، تبعیت می کند.  برای آنکه حجم تولیدات افزایش یابد و همچنین کیفیت تولید و خدمات حفظ گردد از این مدل استفاده کرده ایم. در این روش بافنده خود کارفرمای خویش است . این روش یکی از کارآمدترین روش های تولید قالی به صورت غیرمتمرکز می باشد.

بغیر از هدف اصلی که تولید قالی ( فرش دستباف ) و کسب درآمد است ، مدیران سایت الیجه اهداف دیگری را نیز پیگیری می نمایند. این اهداف را می توان این گونه برشمرد : اهداف فرهنگی همانند احیاء نقوش فراموش شده و ترویج دوباره قالی های دشت بافت اصیل فلات ایران ، اشتغال زایی بانوان در منزل خویش ، پایین آوردن هزینه های تولید با حفظ کیفیت و در نهایت کسب سهمی از بازار جهانی قالی ( فرش دستباف ).

قالی ( فرش دستباف ) و اهداف سایت الیجه

قالی و  سایت الیجه

برای هر چه بهتر روشن شدن نحوه همکاری بهتر است انواع مدل های تولید قالی ( فرش دستباف ) را به صورت کلی بررسی نماییم: (ادامه مطلب )

 

 

قالی  و خدمات الیجه

قالی و خدمات الیجه را در این برگه شرح داده ایم. امیدواریم با مطالعه آن بتوانید از خدمات سایت الیجه بهره کامل را ببرید و با خرید نقشه و مصالح قالی مورد پسند خود ، همکاری با ما را شروع کنید. خدمات سایت الیجه در لیست ذیل آمده است. دو خدمت اول لیست ، جزء اصلی ترین خدمات می باشند.

ارائه امکانات و خدمات جهت تولید قالی

خدمت اول : اصلی ترین خدمت سایت الیجه ارائه امکانات و خدمات متنوع به متقاضیان محترم جهت تولید قالی در منزل و کسب درآمد می باشد. تولید قالی در سایت الیجه را می توان در دو مرحله تعریف کرد : اول فروش نقشه و مصالح قالی به قالیبافان متقاضی ، مرحله دوم : خرید قالی بافته شده با همان نقشه و مصالح از قالی بافان و یا تولیدکنندگان. توجه فرمائید هیچ تضمینی در خرید قالی های بافته شده وجود ندارد و الیجه تنها قالی هایی را خریداری می کند که از نظر کیفیت مطلوب باشند.

اگر شما بعنوان بافنده صادق و کوشا باشید ، امکان درآمد مداوم و حلال در سایت الیجه انشاالله فراهم خواهد بود.

وام قالیبافی

خدمت دوم : وام قالیبافی خدمت بعدی قابل ارائه در سایت الیجه می باشد. ( وام قالی بافی مختص استان تهران است )

معرفی نقوش قالی

خدمت سوم : معرفی مختصر نقوش قالی ایلات ، روستاها و شهرهای فلات ایران به تفکیک است . در این قسمت تلاش کردیم اطلاعات مختصری از تاریخ ، قدمت و اصالت نقوش ارائه دهیم. این معرفی ها هرچند مختصر هستند ، اما برای جمع آوری آن از باسوادترین ، با تجربه ترین و مطلع ترین کارشناسان بهره برده ایم. این مطالب کمک می کند بافنده نسبت به آنچه می بافد ، آگاه تر باشد. امیدوارم در هنگام خرید نقشه با توجه به این اطلاعات ، نقشه ای را که از هر جهت دلنشین شما بوده ، انتخاب و خریداری نمایید.

نقشه انحصاری برای هر بافنده

خدمت چهارم : ارائه نقشه انحصاری برای هر بافنده می باشد. این امکان برای مرتفع کردن دو هدف ارائه شده است. هدف اول : جلوگیری از تولید قالی با نقشه های تکراری و تنوع تولیدات در مرحله عرضه و فروش قالی های بافته شده ، این تنوع در مرحله فروش قالی ها الزامیست. هدف دوم : دلبستگی و علاقه بافنده به نقشه و همچنین تکرار آن باعث سرعت و کیفیت بهتر بافت می شود. شما در حال پیگیری قالی و خدمات سایت الیجه هستید.

پشم مرغوب و با کیفیت

خدمت پنجم : استفاده از پشم مرغوب و با کیفیت در محصولات سایت الیجه یکی دیگر از خدمات ما می باشد. باتوجه به اینکه بیشتر متقاضیان در خانه شخصی از این محصول استفاده می کنند ، این اطمینان می دهیم محصولات ما بهداشتی هستند ، و به علت نبود پشم دباغی در نخ های پشمی ما هیچ گونه ناراحتی پوستی را به همراه نمی آورد.

رنگرزی گیاهی بهمراه فیلتر

خدمت ششم : رنگرزی ما به صورت کامل گیاهی است. تمام گیاهان فیلتر شده اند. بنابر این به صورت معمول ریزش گرد و پودر مواد گیاهی رنگزا را در خانه شما شاهد نخواهیم بود. همچنین به علت گیاهی بودن تمام مواد رنگزا در خانه شما هیچ گونه حساسیتی بوجود نخواهد آمد.

دارقالی استاندارد و با دوام

خدمت هفتم : دارقالی ارائه شده در سایت الیجه یکی از استاندارد ترین دارهای قالی سطح ایران می باشد. و یک بار برای همیشه هزینه خواهید کرد. دار قالی سایت الیجه بیشترین همراهی با بافنده در حین بافت و کمترین نیاز را به چله دوان دارد.  همچنین ملزومات بافت ( ابزار قالی بافی ) ارائه شده در سایت الیجه از بالاترین کیفیت برخوردار هستند.

ناظر بافت

خدمت هشتم : ناظر و پشتیبان فنی در حین بافت. و همچنین خدمات چله دوانی. ( این خدمت تنها برای استان تهران تعریف شده است )

سایت الیجه هیچ گونه خدمات آموزشی ندارد. برای آن دسته از متقاضیانی که در شهر تهران ساکن هستند ، مجموعه آموزشی موزه ملی فرش را پیشنهاد می دهد.

 

 

قالی ( فرش دستباف ) و خدمات سایت الیجه

قالی ( فرش دستباف ) و خدمات سایت الیجه

 

خدمات اصلی سایت الیجه همگانی و برای تمام هم میهن های عزیزمان تعریف …. ( ادامه مطلب )

 

 

وام قال بافی

وام قالی بافی یکی از خدمات اصلی سایت الیجه می باشد. تمامی متقاضیان همکاری با الیجه می توانند برای تهیه مصالح قالی ، ملزومات بافت و دارقالی از خدمت وام الیجه بهرمند شوند. اعطای وام بصورت نقدی نخواهد بود و در اصل آنچه متقاضی خواهان خرید آن است به صورت اقساطی به وی فروخته می شود. هر شخص متقاضی تا سقف شصت میلیون ریال می تواند بدون هیچ محدودیتی خرید و از وام استفاده کند. نرخ کارمزد وام الیجه ۱٫۷ درصد می باشد. این روش در اعطای وام بهترین پشتیبانی را از تولید قالی اصیل ایرانی خواهد کرد. با توجه به گران شدن مصالح ، توان خرید مواد اولیه مرغوب کمتر شده است و پرداخت یک جای آن مقدور نمی باشد. از طرف دیگر بلافاصله بعد از خرید وسایل  و مصالح مورد نیاز ، درآمدزایی نداریم و باید منتظر اتمام بافت قالی باشیم. ساز و کار وام الیجه این خلع را پر می کند. متقاضی ( قالی باف ) با پرداخت اولین قسط اقدام به خرید هرآنچه برای اشتغال قالی بافی احتیاج دارد می کند. دارقالی ، ملزومات بافت و مصالح قالی بافی در اختیار وی قرار می گیرد و شروع به بافت می نماید. و به جای پرداخت یک جا ، اقدام به پرداخت اقساط می کند. در حال حاضر امکان استفاده از وام در شهر های محدودی از ایران امکانپذیر است.

 

وام قالی بافی در سایت الیجه

وام قالی بافی در سایت الیجه

مدیران سایت الیجه با مدیران سایت ایران رنتر ( https://iranrenter.com ) تتفاهم نامه ای را امضاء … (ادامه مطلب )

 

همکاری با الیجه

همکاری با الیجه تنها برای کسانی مقدور می باشد که مهارت قالی بافی داشته باشند و به تولید قالی ( فرش دستباف ) بعنوان یک شغل نگاه کنند. و بخواهند از قالی بافی کسب درآمد داشته باشند. همکاری با الیجه به این معناست که قالی باف ابتدا هر آنچه برای تولید قالی احتیاج دارد را از فروشگاه سایت الیجه تهیه نماید. و سپس با توجه به نقشه ای که به وی فروخته شده است قالی با کیفیت تولید نماید و قالی تولید شده را به الیجه بفروش برساند. و بعد از تولید اولین قالی دوباره مصالح مورد نیاز را از الیجه تهیه و با همان نقشه اولیه ، قالی ببافد. و بعد از بافت دومین قالی مجدد آن را به الیجه بفروش برساند. و این روند تا زمانی که قالی باف تمایل به همکاری با الیجه داشته باشد ،و قالی مرغوب و با کیفیت تولید نماید ، ادامه خواهد داشت.

همان طور که توضح داده شد ، نقشه اولیه ای که متقاضی ( قالی باف ) تهیه می کند ، همان نقشه ای … ( ادامه مطلب )