آموزش

امیدواریم بتوانیم به مرور زمان اطلاعات و آموزش های ارزشمندی جمع آوری و ارائه دهید. امیدوارم به کمک آموزش های ذیل بتوانید در تولید قالی موفق تر عمل کنیم. 

آموزش الیجه

دار قالی بافی ، وسایل قالی بافی و چله دوانی

دار قالی بافی حرفه ای الیجه تمام نیاز های شما را در حین بافت جوابگو خواهد بود. و راندمان بافت بافنده را افزایش می دهد. و سبب می گردد بافت سالم در مدت زمان کوتاه تری انجام شود. امکان خرید دار قالی از فروشگاه سایت الیجه امکان پذیر است. همچنین می توانید به صورت مستقیم با سازنده دار قالی در ارتباط باشید. استاد آهنگر جناب آقای مرتضی ایزدی. شمارۀ تماس ایشان : 09133623946.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دار قالی کلیک نمایید

استاد آهنگر جناب آقای مرتضی ایزدی. شمارۀ تماس ایشان : 09133623946. چنانچه می خواهید با سازنده دار قالی بیشتر آشنا شوید  می توانید کلیک کنید.

جهت آشنایی با استاد ایزدی را کلیک کنید

چنانچه علاقه مند هستید با وسایل قالی بافی آشنا شوید و اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید ، کلیک نمائید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قالی بافی کلیک نمائید

چنانچه برش زدن سر گره ها با سرعت بیشتری انجام شود ، اتمام کار قالی بافی نیز سریع تر خواهد بود. اما هنگام سرعت بخشیدن به هر کاری ، امکان بروز مشکلات و خطاها بیشتر خواهد شد. چنانچه می خواهد با قیچی هایی آشنا شوید که خطاهای شما را به حداقل و سرعت برش شما را به حداکثر برساند ، کلیک فرمایید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیچی قالی بافی ، کلیک کنید

وسایل قالی بافی ارائه شده در سایت الیجه ، توسط کارگاه برادران کَرمی ساخته می شود. 

چنانچه تمایل دارید می توانید به صورت مستقیم از خود ایشان خرید به عمل آورید. و یا اینکه از فروشگاه سایت الیجه تهیه نمایید.

نشانی : اصفهان ، میدان قدس ، خیابان لاله ، خ اوحدی شرقی ، بعد از کوچه سیزده ، آهنگری کَرمی. 

شماره تماس : 09136465651

برای آشنایی بیشتر با مجموعه برادران کَرمی کلیک کنید

برش پشم و ابریشم به صورت معمول سبب کند شدن چاقو می شوند ، توصیه ما این است که از چاقو های مخصوص قالی بافی استفاده کنید. جنس این چاقو ها از آلیاژی است که امکان تیز کردن چندباره آن ها حین بافت وجود دارد. چنانچه تمایل دارید ، ویدئوی آموزشی تیز کردن چاقو را مشاهده کنید ، کلیک کنید. 

برای بازدید از ویدئوی آموزش تیز کردن چاقوی قالی بافی کلیک کنید

چنانچه از یک قیچی معمولی در قالی بافی استفاده می کنید و می خواهید آن را تیز کنید ، حتماً ویدئوی ذیل را مشاهده کنید. دقت داشته باشیم ، تیز کردن قیچی کار ساده است. اما اگر بدرستی انجام نشود ، قیچی را از بین خواهد برد. 

جهت دیدن فیلم آموزشی تیز کردن قیچی معمولی کلیک نمایید

قیچی لبه دار قالی بافی چنانچه کیفیت لازم را داشته باشد ، ضربه نخورد ، زمین نخورد به راحتی می تواند یک قالی شش متری را بدون تیز کردن ، جوابگو باشد. اما چنانچه قیچی شما برش لازم را نمی زند. می توانید به کمک فیلم آموزشی ذیل قیچی لبه دار خود را تیز کنید. 

جهت دیدن نحوه تیز کردن قیچی لبه دار کلیک کنید