همکاری-با-الیجه

همکاری با الیجه

همکاری با الیجه

همکاری با الیجه تنها برای کسانی مقدور می باشد که مهارت قالی بافی داشته باشند و به تولید قالی ( فرش دستباف ) بعنوان یک شغل نگاه کنند. و بخواهند از قالی بافی کسب درآمد داشته باشند. همکاری با الیجه به این معناست که قالی باف ابتدا هر آنچه برای تولید قالی احتیاج دارد را از فروشگاه سایت الیجه تهیه نماید. و سپس با توجه به نقشه ای که به وی فروخته شده است قالی با کیفیت تولید نماید و قالی تولید شده را به الیجه بفروش برساند. و بعد از تولید اولین قالی دوباره مصالح مورد نیاز را از الیجه تهیه و با همان نقشه اولیه ، قالی ببافد. و بعد از بافت دومین قالی مجدد آن را به الیجه بفروش برساند. و این روند تا زمانی که قالی باف تمایل به همکاری با الیجه داشته باشد ،و قالی مرغوب و با کیفیت تولید نماید ، ادامه خواهد داشت.

 

همکاری-با-الیجه

همکاری-با-الیجه

همان طور که توضح داده شد ، نقشه اولیه ای که متقاضی ( قالی باف ) تهیه می کند ، همان نقشه ای است که وی تا اتمام زمان همکاری با الجه از روی آن قالی خواهد بافت. و این نقشه هرگز تغییر نخواهد کرد. اینکه بافنده همواره روی یک نقشه ببافد ،سبب می گردد بعد از مدتی در بافت آن نقشه مهارت پیدا کند. و قالی های وی زوتر از روی دار قالی پایین خواهد آمد چه بسا بعد از مدتی برای بافت دیگر احتیاج به نقشه خوانی نخواهد داشت و قالی را از حفظ خواهد بافت.

باید بدانیم الیجه هر نقشه ( با یک رنگبندی ) را فقط به دو متقاضی بفروش خواهد رساند. بنابر این دو قالی باف آن نقشه را در اختیار دارند ، و از روی آن نقشه قالی خواهند بافت. و در مجموع دو نفر تولید کننده آن قالی خواهند بود. توصیه می گردد در حفظ و نگهداری نقشه کوشا باشید و آن را در اختیار غیر قرار ندهید. چناچه نقشه قالی شما لو برود و از روی آن تعداد زیادی قالی بافته شود ، و عرضه آن نقشه زیاد شود ، آن نقشه از سکه خواهد افتاد و متضرر اصلی قالی باف خواهد بود.

فروش اقساطی ملزومات قالی بافی

فروش اقساطی ملزومات بافت یکی از خدمات الیجه است. برای آشنایی با فروش اقساطی الیجه نوشته معرفی فروش اقساطی و برای استفاده از آن راهنمای فروش اقساطی را مطالعه نمایید.

نظارت فنی

نظارت فنی در سایت الیجه اجباری نیست. یعنی بافنده الزامی ندارد که حتما از ناظران فنی الیجه برای بافت کمک بگیرد . بافنده باید بداند چناچه قالی با استانداردهای الیجه بافت نشود و قالی عیبی پیدا کند ، در مرحله خرید ، قیمت گذاری کمتری شامل قالی مذکور می شود. پیشنهاد می گردد حداقل در بافت اولین قالی از ناظران فنی استفاده کنید . تا بافته شما به حالت استاندارد نزدیک باشد. ناظران فنی برای نظارت از بافنده هزینه جداگانه دریافت می کنند. در حال حاضر خدمت ناظران فنی تنها در استان تهران قابل ارائه می باشد.

دارقالی بافی

دارقالی بافی مورد تایید و ارائه شده در سایت الیجه قیمت قابل توجهی دارد. اما از لحاظ کیفیت بی مانند است. از نظر استانداردهای سلامت درحد بالایی قرار دارد. چناچه می خواهید قالی بافی به شغل دائمی شما تبدیل شود و از آن کسب درآمد کنید ، پیشنهاد می گردد که دارقالی الیجه را خریداری نمایید. ( امکان خرید اقساطی وجود دارد ) امکان چله های آماده تنها بروی این دار قابل ارئه می باشد. در صورت عدم خرید دارقالی ، چله داونی بر عهده خود بافنده خواهد بود.

انحصار نقشه

انحصار نقشه در الیجه برای مرحله فروش قالی های بافته شده پیش بینی شده است. الیجه برای هر بافنده متقاضی یک نقشه منحصر به وی تعرف کرده و فقط به شخص وی می فروشد. بعد از فروش نقشه امکان فروش دوباره به متقاضی دیگر وجود ندارد. (توجه داشته باشیم که از هر نقشه با پنچ رنگبندی و از هر رنگبندی دو عدد بفروش می رسد ، و امکان خرید هر دو برای یک بافنده وجود ندارد ) نقشه فروخته شده در انحصار آن متقاضی قرار خواهد گرفت. این انحصار هیچ گونه مالکیتی را بوجود نخواهد آورد. بعد از تحویل کلاف های به شخص متقاضی ، بازه زمانی مشخصی برای بافت آن نقشه با توجه به تعدادگره ، ابعاد و همچنین سرعت بافت متقاضی مشخص خواهد شد. این بازه زمانی با توافق بافنده صورت خواهد پذیرفت . بافنده موظف خواهد بود در بازه زمانی مشخص بافت قالی را به پایان برساند. این بازه زمانی در شرایط خاص قابل تمدید خواهد بود. چناچه معلوم شود بافنده توانایی اتمام بافت را ندارد : نقشه وی از انحصار وی بیرون خواهد آمد و برای فروش مجدد در فروشگاه سایت الیجه عرضه خواهد شد. تحت هیچ عنوان وجهی که متقاضی بابت خرید نقشه پرداخت کرده به وی باز نمی گردد. مادامی که بافنده به تولید قالی مشغول باشد. نقشه در انحصار وی خواهد ماند. دلایل این گونه عرضه نقشه و همکاری متعدد است ، اما می توان این گونه برشمرد : اول بافنده از لو رفتن نقشه و کپی شدن آن نقشه جلوگیری خواهد کرد. و آن را در اختیار غیر قرار نخواهد داد. دوم : هزینه تهیه نقشه چندین برابر این مقدار می باشد و چناچه بافنده بخواهد نقشه انحصاری داشته باشد باید چندین برابر این مقدار هزینه نماید.

خرید قالی

خرید قالی بافته شده با مصالح الیجه توسط الیجه الزامی نبوده و اما هدف اصلی الیجه می باشد. چناچه قالی بی کیفیت تولید گردد الیجه هرگز آن را خریداری نخواهد کرد و در صورت تکرار با بافنده قطع همکاری خواهد شد. و چناچه بر سر قیمت خرید قالی با بافنده به توافق نرسیم ، نیز قالی خریداری نخواهد شد. مطمئن باشید منصف هستیم.

چناچه بافنده قبل از اعلان مدیران الیجه به صورت مکتوب مبنی بر عدم خرید قالی ، اقدام به فروش قالی به غیر نماید ، مدیران الیجه حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ خواهند دانست. و از دادن هرگونه خدمات به آن شخص جلوگیری خواهند کرد.

آموزش قالی بافی

در سایت الیجه هیچ گونه خدمات آموزشی قالی بافی ارائه نمی گردد. سایت الیجه هیچ گونه بسته آموزشی ارائه ندارد. کسانی که می خواهد آموزش ببیند تا از طریق قالی بافی کسب درآمد داشته باشند می توانند به موزه ملی فرش واقع در خیابان کارگر شهر تهران مراجعه کرده و از کلاس های آموزشی آنجا بهرمند شوند. آموزش در مجموعه مذکور مورد تایید الیجه می باشد. متقاضیان آموزش از بسته های آموزشی همکاران استفاده نمایند.

 

به امید همکاری برای سال های متوالی.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.