راهنمای فروش اقساطی

راهنمای فروش اقساطی ، یکی از خدمات اصلی الیجه است که در این نوشته سعی کردیم ، در مورد نحوه استفاده از آن توضیحاتی را بیاوریم. امیدواریم با مطالعه آن بتوانید هرچه بیشتر و بهتر از این امکان استفاده نمایید. در این نوشته برای بهینه و کوتاه شدن متن به جای عبارت “قالی باف متقاضی خرید اقساطی” از لغت “متقاضی” استفاده شده است. خدمت فروش اقساطی در سایت الیجه برای سهولت و افزایش توان خرید قالی بافان عزیز بوجود آمده است. از تمام متقاضیان محترم تقاضا داریم جهت استفاده از این امکان حوصله و دقت بخرج دهند و مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام دهند. در صورت عدم رعایت نکات ذکر شده ، مشکلات بوجود آمده بر عهده خود متقاضی می باشد.

نکته بسیار مهم : امکان خدمت فروش اقساطی در حال حاضر تنها در شهر های تهران ، مشهد ، اصفهان ، و چند شهر دیگر برقرار می باشد ، تنها ساکنان شهرهای مذکور امکان استفاده از وام قالی بافی را دارند.

جهت اطلاع از شهرهایی که امکان فروش اقساطی را دارند کلیک کنید.

در صورتی محل قالی بافی شما ، هیچ یک از شهرهای مذکور نیست ، در منوی اصلی سایت گزینه “فرم ها” انتخاب و از زیر منوی آن گزینه فرم “ارتباط با مدیر” انتخاب کرده و شرایط و محل سکونت خود را ذکر نمایید ، فروش اقساطی و اعطای اعتبار در مابقی شهرها به نحوه دیگری می باشد.

از متقاضیان عزیز خواهشمند هستیم ، مراحل ذیل را به ترتیب و با حوصله انجام دهند.

مرحله اول ( گام اول ) : ثبت نام در سایت الیجه

برای اولین گام باید در سایت الیجه ثبت نام کنید ، برای انجام این کار شما تنها به یک شماره تلفن همراه فعال احتیاج دارید. یادآوری می کنیم ، تمام اطلاع رسانی های الیجه از طریق پیامک و ایمیل است. اولویت با پیامک است. داشتن شماره تلفن همراه فعال ( موبایل ) اجباری می باشد. در منوی اصلی گزینه “پنل کاربری من (ثبت نام/ورود) را کلیک نماید. بعد از ثبت شماره همراه خود ، یک پیامک حاوی کد پنج رقمی برای شما ارسال می گردد. با وارد کردن کد ، ثبت نام شد کامل شده است. توصیه می کنیم ، در هنگام ثبت نام ایمیل خود را نیز وارد کنید. و بهتر است بعد از ورود به پنل کاربری ، آدرس ها  و اطلاعات حساب کاربری را تکمیل نمایید.

مرحله دوم ( گام دوم ) : پرداخت مبلغ رزرو نقشه

بعد از ثبت نام به فروشگاه سایت الیجه مراجعه کرده ، و نقشه مورد پسند را انتخاب ، کد و مشخصات آن را یادداشت می کنید. در فروشگاه الیجه محصولی بنام رزرو نقشه ( پیش پرداخت ) وجود دارد. متقاضی محترم باید مبلغ آنرا پرداخت کند. شایان ذکر است در صورتی که متقاضی مبلغ را پرداخت نکند ، و مابقی مراحل را انجام دهد ، نقشه برای وی رزرو نمی گردد و بفروش خواهد رسید. با توجه به اینکه الیجه هر نقشه را تنها به دو قالی باف می فروشد ، ممکن است نقشه مورد پسند قالی باف قبل از تکمیل مدارک و گرفتن اعتبار بفروش برسد ، و قالی باف بعد از تکمیل مراحل ، و اخذ اعتبار مجبور شود نقشه دیگری را خریداری نماید. می دانیم روند تولید نقشه و آماده کردن کلاف های رنگی و دیگر مصالح بافت قالی در الیجه روندست طولانی. حتی ممکن است متقاضیان که مبلغ رزرو نقشه را پرداخت نکرده اند و اعتبار به وی داده شده و مجبور به باز پرداخت اقساط می باشد ، با فروشگاهی خالی از نقشه مواجه شده و به ناچار باید صبر کنند تا نقشه های بعدی در سایت بارگذاری شود. بنابر آنچه که گذشت ، توصیه می کنیم ، برای اینکه در مراحل بعد به مشکل برخورد نکنید مبلغ رزرو را پرداخت کنید.

راهنمای فروش اقساطی

راهنمای فروش اقساطی

مرحله سوم ( گام سوم ) : تکمیل فرم رزرو نقشه

بعد از پرداخت مبلغ رزرو نقشه به سایت الیجه بر می گردیم. در منوی اصلی گزینه “فرم ها” را انتخاب کرده ، زیر منوی آن گزینه “فرم رزرو نقشه” را کلیک کنید. فرم رزرو نقشه را تکمیل می کنیم. در وارد کردن ، شماره همراه خود ، کد و مشخصات نقشه (باید قبل تر نقشه انتخاب و کد آن را یادداشت کرده باشید ) ، شماره سفارش ( برای شما پیامک شده است ) دقت لازم بخرج دهید. توجه داشته باشید ، اگر این فرم را بدقت تکمیل نکنید ، و یا تکمیل آن را فراموش کنید ، نقشه مدنظر شما ، کنار گذاشته نخواهد شد و رزرو نمی گردد ، هرچند که شما حق رزرو را پرداخت کرده باشید.

مرحله چهارم ( گام چهارم ) : محاسبه مبلغ مورد نیاز ( میزان اعتبار مورد نیاز )

این گام نیز بسیار حائز اهمیت است. در این مرحله باید مقدار مبلغی را که شما برای خرید ( خرید اقساطی ) به آن احتیاج دارید را محاسبه کنید. برای محاسبه دقیق این مبلغ دوباره به فروشگاه سایت الیجه مراجعه کنید. و هر آنچه برای بافت قالی احتیاج دارید و می خواهید خرید کنید را به سبد اضافه کنید. مبلغ مجموع مایحتاج شما مشخص می شود. باید مبلغی که بابت پیش پرداخت ، در مرحله قبل پرداخت کرده اید را از آن کسر ( کم ) کنید. مبلغ حاصل را یادداشت کنید. معادل این مبلغ را باید در سایت لِندو ثبت کنید.در صورتی که در این فرآیند اشتباه کنید ، مشکلاتی بوجود خواهد آمد. خواشمند هستیم مقدار این مبلغ را حداقل دو بار با حوصله محاسبه کنید.

نکته : مقدار اعتبار مورد نیاز خود را در سایت لندو همواره کمتر از مبلغ بدست آمده ثبت کنید. زیرا چناچه مبلغ اعتبار درخواستی شما در سایت لندو ، از مبلغ مورد نیاز شما برای خرید از فروشگاه الیجه بیشتر باشد ، قابل برگشت نمی باشد و هیچ کس جزء خود متقاضی مسئول این مشکل نیست. پیشنهاد می کنیم مبلغ اعتبار را کمی کمتر از مبلغ موردنیاز در سایت الیجه ثبت نمایید. و مابقی را به صورت نقدی پرداخت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

مرحله پنجم ( گام پنجم ) : مراجعه به سایت لندو و تکمیل مراحل و مدارک

در این مرحله باید به صفحه الیجه در سایت لندو مراجعه ، برای این کار دو روش را می توانید انتخاب کنید. روش اول : در گوگل کلمه لندو ( https://lendo.ir ) را سرچ کنید و در فروشگاه تخصصی ، فروشگاه الیجه را بیابید. و روش دوم در منوی اصلی الیجه ، گزینه “خدمات” و زیر منوی “فروش اقساطی” و زیر منوی “ورود مستقیم به لندو” انتخاب و پس از ورود مراحل را ادامه و مدارک مورد نظر را بارگذاری کنید. البته در جای های دیگر سایت نیز به صفحه الیجه در سایت لندو ، دسترسی قرار داده شده است .

موفق و پیروز باشید